ANASAYFA / ANASAYFA / 15 TATİL VELİ MEKTUBU

15 TATİL VELİ MEKTUBU

Sayın Velimiz,

Daha dün gibi başladığımız 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının 1.dönemi bitirmiş bulunuyoruz.

Peki, Bu Dönem Neler Yaptık?

Çocuklarımızın gelişimini destekleyen birçok etkinlik yaptık. Yeni bilgiler ve beceriler kazandık. Deneyler,yaptık,geziler,düzenledik. Bol bol İngilizce konuştuk. Şarkılar söyledik. Koştuk, zıpladık, takla attık. Ve şimdi de tatili hak ettik.

Peki, Tatilde neler yapmalıyız?

Öncelikle okulumuz tatil boyunca açık. Öğretmenlerimiz dönüşümlü olarak tatil yapacaklar. Biz okulda ders yapmayıp bol bol oyunlarla eğleneceğiz…

Çocuklarımızın mutlu bir tatil geçirmesi ve öğrendiklerini unutmaması siz anne-babalara bağlı. https://eniyileranaokulu.k12.tr/oyun-fabrikasi adresinden okuyabileceğiniz Oyun Fabrikası kitabımızdaki etkinler sizlere biraz fikir verebilir. Sizlerde etkinlikleri çeşitlendirip tatili eğlenceli hale dönüştürebilirsiniz.

Tatil de çocuklarınızın düzeninin bozulmamasına dikkat ediniz. Her şeyi sınırsızca yapmak doğru değildir. Uyuma, oyun oynama vb. işlerde bir planınızın olması önemli. Bu kuralları da çocuğunuzla birlikte koyunuz. Tabi Televizyon ve cep telefonlarından da mümkün olduğunca çocuklarımızı uzak tutalım!

Okulla ilgili kısa sohbetler faydalı olacaktır. İstediği bir zaman öğretmenine telefon edebilirsiniz, Kısa sohbetlerle öğretmen-öğrenci ilişkisi canlı kalacaktır.

Hayal dünyaları için onlara bol bol kitap okuyun, sinemaya gidin. Onun elini sımsıkı tutun!

 

Siz çocuklarınızın ihtiyaçlarını bilirsiniz. Bunlar sadece size birer tavsiyedir…

2.dönemde de eğitimimize tüm hızıyla devam edeceğiz. Bunun için çocuklarınızın sağlıklı, mutlu ve dinlenmiş bir şekilde okula başlaması bizim için çok önemli..

 

En İyi tatiller                                                        

En iyiler Anaokulu

OKUMAYI KAÇIRDIYSAN

KAPILARIMIZI TEKRAR AÇIYORUZ

1 Haziran 2020 Pazartesi günü gerekli tedbirler fazlasıyla alarak çok özlediğimiz çocuklarımıza kapılarımızı tekrardan açıyoruz. …